Maty przemysłowe, czyli jak poprawić bezpieczeństwo i komfort pracy na hali i w warsztacie

Podstawowe funkcje mat i wykładzin przemysłowych to min. Działanie przeciwzmęczeniowe oraz kwestie poprawiające warunki BHP,  są niesamowicie istotne, chronią podłoże, narzędzia i produkty.  Ze względu na zastosowanie maty podzielić można na kilka grup, po krótce postaramy się opisać każdą z nich. Warto zwrócić uwagę czy wybierane maty posiadają klasy bezpieczeństwa pożarowego, co w kwestii BHP z pewnością jest istotne.

Wymogi i sposoby przygotowania magazynu, warsztatu do zimy

Polskie przepisy w sposób szczegółowy określają warunki pracy w okresie zimowym, jakie pracodawca ma zapewnić swoim pracownikom. Szczególne obowiązki ciążą na pracownikach działów BHP, którzy na ten czas powinny dysponować oceną ryzyka zawodowego pracowników aktualną do warunków, w jakich wykonywana jest praca. Przyjrzyjmy się przygotowaniom i kwestią, jakie muszą być zorganizowane w tym okresie.

Organizacja i przechowywanie w warsztacie i magazynie

Na temat porządku w warsztacie i magazynach napisany został już nieden artykuł. Nadal jednak dla wielu osób problemem jest organizacja przestrzeni w miejscu pracy, tak by nie tracić czasu na poszukiwanie narzędzi, części zamiennych, drobnych elementów wyposażenia. Banalnym, ale skutecznym rozwiązaniem są odpowiednio zorganizowane pojemniki, regały i szafy, w których wspomniane elementy można przechowywać.
 

Bezpieczeństwo regałów na magazynie kompletacji

Rozwój handlu e-commerce otwiera przed właścicielami magazynów nowe wyzwania, obowiązki, które jednak odpowiednio wykorzystane, stanowią ogromne szanse realizacji celów biznesowych. Współcześni konsumenci wymagają od sprzedawców internetowych przeprowadzania szybkich transakcji i równie szybkich dostaw zamówionych przez nich towarów. Zarządzający magazynami, presję tą mogą wykorzystać, fakturując sprzedawców w handlu internetowym poprzez organizowanie magazynów kompletacji zamówień i ich wysyłki do klienta końcowego w imieniu sprzedawcy...

Konfiguracja regału półkowego – jak sobie z tym poradzić?

Stając przed zakupem regału półkowego, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Właściwie dobrany regał zapewni bezpieczeństwo przechowywanego towaru i pracowników go obsługujących. Poniższy poradnik pozwoli Ci w kilku prostych krokach odnaleźć regał, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Poradnik dedykujemy mniejszym magazynom, hurtowniom, sklepom. Jeśli chcesz wyposażyć w regały wielkogabarytową halę magazynową, z chęcią przygotujemy projekt logistyczny, w którym zaproponujemy optymalne rozwiązania magazynowe. Zapraszamy do kontaktu.

Rola słupków i barierek ochronnych w magazynie

Słupki i barierki ochronne w magazynach mają za zadanie nie tylko chronić regały magazynowe, ale także chronić przed uszkodzeniami pozostałe elementy magazynu, jak słupy nośne, bramy. Pomagają również w ochronie zdrowia i życia pracowników, a także maszyn wykorzystywanych w magazynie. Poniżej prezentujemy, jak można je wykorzystać, by zadbać o poprawę bezpieczeństwa pracujących w magazynie ludzi i infrastrukturę magazynową.

Efektywność i ergonomia - czyli jak wybrać odpowiedni stół roboczy

Czas na zmiany? Robisz porządek w warsztacie? A może w końcu dojrzałeś do decyzji o zakupie stołu warsztatowego? Bez względu na to, jaki jest powód, postaramy się pomóc w podjęciu decyzji.

Jaki stół wybrać? Po co mi regulacja wysokości? Czy powinien być mobilny? Dodatkowa półka lub szafka? Spory wybór, dużo opcji i modyfikacji może Cię przyprawić o zawrót głowy! Decyzji za Ciebie nie podejmiemy, ale postaramy się przybliżyć kilka opcji i przedstawić ich zalety.

Rękawice robocze i ochronne

Rękawice ochronne mają różne zastosowania, prace w ogrodzie, rąbanie i układanie drewna, prace remontowe i w warsztacie. Wiele z tych czynności wymaga użycia rękawic, chociaż część z nas z pewnością zapomina by rękawice złożyć. Dla własnego bezpieczeństwa powinnismy pamiętać o tej części garberoby ochronnej.

Jakie rękawice wybrać, na co zwrócic uwagę, rekawice robocze czy ochronne? Jaka jest między nimi różnica? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Sprawne pakowanie – stół roboczy Cargo

Sprawne i estetyczne spakowanie zamówienia to jedna z bardzo ważnych kwestii dla właścicieli sklepów. Temat dotyczy głównie sklepów internetowych i optymalizacji czasu zrealizowania zamówienia. Mamy rozwiązanie tego problemu – stół do pakowania Cargo.

Jak dokonywać optymalnych wyborów w zakupie regałów półkowych?

Decydując o zakupie regałów półkowych, przeprowadź analizę swoich potrzeb i możliwości. Dzięki temu unikniesz nadmiernych wydatków ponoszonych na regały, ich transport, montaż czy zwrot i wymianę. Ten artykuł podpowie Ci krok po kroku, w jaki sposób wykonać taką analizę, na jakie pytania musisz sobie odpowiedzieć, by dokonać optymalnego zakupu regałów.

Jak zabezpieczyć regał przed uszkodzeniem mechanicznym? – profilaktyka, dostępne systemy zabezpieczeń

Uszkodzenie mechaniczne regału magazynowego może nieść za sobą bardzo szerokie spektrum konsekwencji. Stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia osób przebywających na terenie magazynu. Generuje straty finansowe wynikające ze zniszczeń w przechowywanym towarze, uszkodzeń infrastruktury magazynowej i wyposażenia, przestojów w pracy magazynu i kosztów remontowo-serwisowych. Kluczowym krokiem, który pozwoli uniknąć wymienionych problemów, jest prewencja. 

Ochrona regału magazynowego – przegląd odbojnic

Ignorowanie uszkodzeń regałów magazynowych, brak serwisu, przeglądów i niestosowanie zabezpieczeń to bardzo ryzykowne działanie, które może zakończyć się nie tylko katastrofą finansową, ale i tragicznymi w skutkach wypadkami z udziałem pracowników magazynu.

Jaki regał magazynowy wybrać

Mnogość dostępnych na rynku urządzeń do składowania towarów sprawia, że wybór odpowiedniego regału magazynowego, może być trudnym zadaniem. Niniejszy poradnik ma na celu pomoc inwestorom w wyborze odpowiedniego regału do nowo wyposażanego obiektu magazynowego.

Wybór stołu warsztatowego – co warto wiedzieć

Zanim zaopatrzysz swój zakład w stół warsztatowy, wypisz szczegółowo cechy, jakimi powinien się on charakteryzować, tak by mógł spełnić potrzeby Twoje i pracowników. Bez takiej analizy wybór stołu będzie trudny lub niemożliwy. Aby kupić najlepszy, dokładnie określ swoje potrzeby, poniższy artykuł pomoże Ci w tym wyborze.

Jak wybrać odpowiedni wózek transportowy dla swojej firmy?

Wózki transportowe zostały stworzone po to, by ułatwiać życie. Dzięki nim oszczędzisz czas, jaki potrzebowałbyś na przeniesienie ręczne towaru. Dbasz o swoje zdrowie i to w wielu aspektach. Ograniczasz prawdopodobieństwo urazu przy transporcie przedmiotów ostrych, ciężki itd. Odciążasz kręgosłup swój i pracowników, minimalizując ryzyko kontuzji, często brzemiennej w skutkach. Należy w tym miejscu wspomnieć o obowiązku spełniania przepisów BHP, a od strony kadrowej zmniejszenie personelu pracowniczego z powodu zwolnień lekarskich związanych z dźwiganiem.

W zależności jednak od typu biznesu jaki prowadzisz, powinieneś zainteresować konkretnym rodzajem wózka transportowego.

3 sposoby na obniżenie kosztów operacyjnych Twojego magazynu

Zarządzając powierzchniami magazynowymi w przedsiębiorstwie, warto byś zadał sobie pytanie, jak możesz obniżyć koszty operacyjne magazynów. Może okazać się, że działania, jakie podejmiesz, wpłyną znacząco na Twoje wyniki finansowe, a ich efekty przerosną oczekiwania. Działania ukierunkowane na wdrażanie nowości, poszukiwanie nowych kierunków zbytu, klientów są ważne w każdym przedsiębiorstwie. Jednak by móc dysponować lepszymi zasobami niż konkurencja, warto czasem zoptymalizować procesy, jakie zachodzą w Twoim przedsiębiorstwie.

Jak zadbać o narzędzia wykorzystywane w warsztacie, magazynie?

 

Wszyscy pracownicy warsztatu doceniają wagę narzędzi. Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, gdy w trakcie prac jedno z nich ulegnie uszkodzeniu, zawieszając możliwość ukończenia zadania. Dlatego świadomość i potrzeba dbałości o narzędzia, organizacja ich przechowywania, czyszczenie powinna być wpojona w zakres obowiązków pracownika. Prawidłowa polityka narzędziowa potrafi przynieść szereg oszczędności czasowy i przede wszystkim ekonomicznych, wielokrotnie wydłużając czas użytkowania narzędzi.

Przechowywanie opon i felg

Jeśli korzystasz z sezonowych opon z pewnością przy każdej zmianie opon zastanawiasz się jak przechowywać "ten drugi" komplet. Postaramy się podpowiedzieć jak poradzić sobie z tym problemem.

 

Zastosowanie odbojników i odbojnic w magazynie

Bezpieczeństwo pracowników magazynu i towaru w nim składowanego jest związane bezpośrednio z jakością i prawidłowym funkcjonowaniem infrastruktury magazynowej, jakim są regały magazynowe. Podstawowe i najpopularniejsze zabezpieczenie regałów stanowią odbojnice.

Wygrodzenia i siatki zabezpieczające

Wygrodzenia regałów w magazynach mają za zadnie podnieść bezpieczeństwo osób w nim pracujących, chronić urządzenia, a także towar przechowywany w magazynie. Magazynowe wygrodzenia to solidnie wykonana, prosta w montażu konstrukcja, w skład której wchodzą elementy modułowe, dające możliwość dowolnego ustawiania ich w pomieszczeniu. 

DARLOG Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Pokrzywno 16A
61-315 Poznań

Kontakt z nami

530 391 286